Książki dla kobiet, Zdarzyło się wczoraj

Bolesna utrata bliskiej osoby

Czy śmierć jest tematem o którym mówi się z łatwością? Oczywiście, że nie. Nikt nie siada do kawy, aby poplotkować o śmierci. Jest to taki temat, który jest niechętnie przez nas poruszany. Wielu dorosłych ludzi ma problem z tym, aby zrozumieć sens śmierci oraz utraty bliskich osób. A co dopiero mówić tutaj o osobach młodych, które dopiero stawiają kroki w dorosłym świecie Taką właśnie wizję pokazuje nam w swojej książce Maura Ellen Strokes. Jej książka “Zdarzyło się wczoraj” nie należy do przyjemnych lektur. Jednak każda młoda osoba powinna ją chociaż raz w życiu przemyśleć.

Bratnia dusza

Sam to młodziutka dziewczyna, która właściwie ma całe życie przed sobą. Ma szkołę i zawsze ma mnóstwo lekcji do odrobienia. Jak każda osoba w tym wieku ma również rodziców, którzy bardzo mocno lubią się czegoś czepiać. Ale w sumie to chyba wszystkie nastolatki tak mają. Dziewczyna ma jedną pasję. Jest nią gra w koszykówkę. Dziewczyna każdą wolną chwilę spędza na boisku. Towarzyszy jej Reagan – jej przyjaciółka. Obydwie dziewczyny są zapalonymi zawodniczkami, które bez piłki od kosza nie wyobrażają sobie życia. Gra na boisku jest dla nich wszystkim. Wiedzą o tym nie tylko nauczyciele, ale również rodzice, którzy cieszą się, że dziewczyny mają taką pasję i mają siebie. Śmiało można powiedzieć, że jest to bardzo silna przyjaźń, której nic nie jest w stanie złamać. Dziewczyny wiedzą o sobie wszystko i mają do siebie pełne zaufanie. Również jeżeli chodzi o tajemnice. Pomimo tego, że pochodzą z różnych rodzin czują, iż są bratnimi duszami. Do czasu aż dochodzi do okropnej tragedii. Podczas rozgrywek w kosza Reagan nagle umiera. Dla Sam cały świat zaczyna się walić.

Jak odnaleźć siebie?


Czy po tak bolesnej stracie można jakoś normalnie funkcjonować? Sam nie może uwierzyć, że ukochana gra odebrała jej przyjaciółkę. Dziewczyna za nic nie rozumie dlaczego akurat Reagan a nie ktoś inny – ktoś na kim Sam aż tak mocno by nie zależało. Od tej pory dziewczyna będzie zmagała się z wielkim bólem jaki narodzi się w jej duszy. Mówią, że czas leczy rany, ale chyba nie w przypadku Sam, która nie może pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki. Z pomocą dziewczynie przychodzi…głos należący do Reagan, który pojawia się w jej głowie. Dziewczyna słyszy wszystko co kiedyś Sam do niej mówiła, jej bezcenne rady i wskazówki. Dzięki temu wszystko udaje się jej jakoś poukładać w całość. Jednak czy to dobrze? Czy ten głos w głowie na pewno zawiedzie ją do lepszego życia? Czy raczej poprowadzi w obłędny, zły kierunek? “Zdarzyło się wczoraj” to naprawdę polecana książka dla młodzieży.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com